O nás

Klub vojenské historie Schwarzwald, z.s., je jedním z předních klubů vojenské historie již od roku 2012 kdy vznikl. Naše aktivity přibližují historii první poloviny dvacátého století v období mezi roky 1938 – 1946. Členové našeho klubu prezentují vojáky a civilisty dané doby s maximální přesností. Podrobně se zaměřujeme nejen na dobovost našich uniforem / kostýmů, ale i na chování, výcvik a co nejpřesnější ztvárnění dané doby, nebo konkrétních bitev.
Klub od roku 2012 prošel několik obměnami a velké díky za to, kde dnes je, patří jeho bývalému předsedovi a zakladateli Jiřímu Švestkovi. Do současné podoby se klub začal formovat po roce 2014, kdy se naplno rozjel náš projekt Eesti Leegion. Díky němu jsme v posledních letech několikrát navštívili Estonsko, získali mnoho přátel jak v České republice, tak v zahraničí a citelně zvýšili povědomí o této jednotce na domácí půdě.

 

V posledních letech nás pojí spolupráce s Janem Barešem, který se stal našim dvorním fotografem. Společně jsme uskutečnili několik úspěšných foto projektů a natočili jsme i několik krátkometrážních filmů. (viz. sekce galerie/video)

K dalším aktivitám klubu patří i badatelská činnost. Píšeme tematické články k uniformám, výstroji a významným událostem z období druhé světové války.

Děkujeme Vám za návštěvu našeho webu. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, nebo s námi chcete spolupracovat tak neváhejte a kontaktujte nás.

Předseda KVH Schwarzwald
Jiří (Jürgen) Pilař

 


 

 


Věnujeme se historii v období let 1938 – 1946. Jsme schopni představovat:

– civilisty z období první republiky
– příslušníky Freikorpsu, Henleinovce a sudetské civilní obyvatelstvo
– jednotky Wehrmacht Heer 1939/1945
– jednotky DAK – německý Afrikakorps
– různé jednotky Waffen-SS
– příslušnice DRK – německý červený kříž
– Wehrwolf a Banderovce

 


 

 Jürgen, Katharine a Adam v estonském – Foto. Natálie Poděbradská a  vánoční večírek kamarádu z KVH GARDEKORPS.