Den vojenské historie


Polovina září pro nás již tradičně znamenala akci našich kamarádů z KVH VVP Milovice – Den vojenské historie výcvikového prostoru Milovice.
Jako každoročně byly pro diváky připraveny stanoviště armád, které v průběhu historie pobývaly právě v milovickém prostoru. Jednalo se například o prvorepublikovou československou armádu, poválečnou československou lidovou armádu, nebo sovětská vojska. Nedílnou součástí prostoru je i téma okupace, kdy bylo celé rozsáhlé cvičiště využito německou brannou mocí. V uniformách právě nacistického Německa jsme se představili i my. Na akci jsme dorazili v komornějším složení – Albrecht, Susanne a Jürgen. Podpořit nás přijel i dočasně zdravotně indisponovaný Adam, který svou maličkostí doplnil statickou výstavku. Společně s dalšími kolegy, například z KVH Wurm, jsme pak sestavili pěchotní družstvo ve kterém jsme se zúčastnili menší bitevní ukázky, která korespondovala události z jara 1945 na Nymbursku.
Nejen pro nejmenší diváky byla na každém stanovišti připravena branná soutěž, kde děti zkoušeli různé dovednosti armádních odvětví.


Akce komornějšího duchu je pro nás každoročně především příjemným setkáním s přáteli a doufáme, že se na ní za rok sejdeme třeba i s Vámi.

/Jürgen/