Nový filmový projekt – LEEGION 1945


V aktuálních těžkých dobách, kdy je naše hobby odstaveno na slepou kolej, nezahálíme a investujeme volný čas do příprav nového filmového projektu našeho klubu, který opět realizujeme s našim kamarádem Janem Barešem ve společném projektu – WAR PRODUCTIONS.

Tentokrát se zaměříme na téma, které je s našim klubem spjato již od roku 2014, kdy jsme naplno rozjeli projekt estonských dobrovolníků. Troufáme si říct, že jsme za posledních šest let rozšířili povědomí nejen v České Republice, protože naše fotografie a články jsou známé v mnohých zemích světa. Společně s polskými kamarády jsme spojily síly i s kolegy v Estonsku a navázali tak mezinárodní spolupráci. Jejím dosud nejvyšší vrcholem byla naše návštěva Estonska a účast na rekonstrukci bitvy v estonské Valze v roce 2018 (nalezne v galerii i s popisem Zde). Letos by jsme rádi tento mezník posunuli opět trochu výš a díky našemu společnému youtube kanálu rozšířili povědomí o osudech estonských granátníků v těžkých časech druhé světové války.
Mnoho neprozradíme, ale můžete těšit na střípky z mnohých momentů divize, které se zapsali do historie. Stejně tak i na skutečné událostí, jak je prožili povstalci v divokém Podkrkonoší jara 1945 i na putování uprchlíků z této oblasti.
Držte nám palce, ať nám aktuální situace dovolí co nejdříve začít a zvládnout tento nelehký úkol s našim typickým smyslem pro detail.
jako ochutnávku vám můžeme ukázat několik málo materiálů, které máme do dnešního dne hotovy.

/Jürgen/