Stahlwerk 1945


Koncem února 2022 jsme po delší době vyrazili na Ostravsko, kde naši kamarádi z KVH Sturmtruppen připravili další tématické focení.
Tentokrát jsme se přenesli do posledních měsíců druhé světové války kdy, mimo jiné, probíhaly těžké boje o Slezskou průmyslovou oblast. Tentokrát jsme z našeho klubu vyrazili ve třech a opět jsme se oděli do uniforem německého Wehrmacht – Heer. I tentokrát jsme tvořili kulometnou část pěšího družstva a tak jsme byli značně obtěžkaní vyzbrojí a výstrojí. Po dohodě jsme zvolili typickou ústroj začátku jara 1945 tvořenou vlněnými uniformami a kabáty, přes které byly přehozený pláštěnky ze stanových dílců.
Během fotografování jsme připravili různé jak bojové, tak nebojové scény, které podkreslily umouněné trosky kdysi monumentálních továrních budov. Na místě jsme se setkali mimo kamarádů z KVH Sturmtruppen a KVH Ostwind i se dvěma fotografy. Prvním byl Boris Renner, jehož velmi zdařilou galerii můžete shlédnout ZDE. Druhým pak byl náš osvědčený fotograf a kamarád Marek Meško, jehož galerii Vám s laskavým svolením autora a organizátorů přinášíme v této galerii…