VVP Milovice 2020


Třetí zářijový víkend roku 2020 patřil akci našich kamarádů z KVH VVP Milovice. Den vojenské historie výcvikového prostoru Milovice 2020 nabídl návštěvníkům velmi rozmanitý pohled do historie. Mohli zde zhlédnout pestré výstavky armád, které za více než století prošly bývalým vojenským prostorem Milovice. Během dne proběhla celá řada komentovaných ukázek, přehlídek, prezentací uniforem, dobových táborů, techniky a mnohého dalšího. Celý program byl zakončen bojovou ukázkou „Povstání na Nymbursku“, kde jsme působili jako příslušnici zbraní SS, kteří se střetli s povstaleckou skupinou. Scénář ukázky byl inspirován skutečnými událostmi a postavami, které se významně zapsali do dějin posledních dní druhé světové války v okolí Milovic.
Nás velmi potěšilo i to, že jsme mohli oficiálně představit náš nový kulomet MG42 v akci. Velmi pozitivní bylo, že se opakovala situace z první zkoušky na střelnici, kdy nám kulomet výborně fungoval.
Na akci jsme spojili síly s KVH Gardekorps Praha a.s. a KVH Sturmtruppen, se kterými jsme vytvořili pěchotní družstvo a tímto jim mnohokrát děkujeme za spolupráci. Další velké díky patří organizátorům, kteří si s akcí dali velmi záležet a těšíme se na její pokračování v dalších letech.

/Jürgen/Za fotografie mnohokrát děkujeme Aničce Toncarové.


Akce se zúčastnila i naše děvčata, která po celé dopoledne pomáhala s organizací.