Focení pro SP Military


Poslední srpnový víkend roku 2020 patřil foto-projektu spolku SP Military, o kterém jste u nás již mohli slyšet. Tato společnost realizuje naši účast na různých natáčení, a to jak pro tuzemské, tak zahraniční produkce (Více ZDE). Samotný projekt spočíval v dokumentaci uniforem, které jsou členové spolku schopní ve filmech prezentovat.
Pro nás bylo velmi pozitivní i to, že jsme se prvně ukázali s novým kulometem a vybavením, které k němu neustále kompletujeme. Jak se nám daří můžete posoudit sami na přiložených fotografiích. Z mnohých kombinací uniforem, které jsme v sobotu oblékli, jsem vybrali granátníky Heer z druhé poloviny druhé světové války. Na fotografiích vidíte první čtyři muže družstva, takzvaný MG Trupp, který se skládá z: Velitele, střelce kulometu MG42, jeho pomocníka a nakonec značně obtěžkaného nosiče střeliva. Když budete pečlivě počítat, tak napočítáte na 1460 ran do kulometu, rozdělených do 4 muničních bedýnek, 2 bubnových zásobníků a další municí nesenou kolem krků, která čítá dalších 150 nábojů. Posledních deset ran můžete vidět v již značně zredukovaném pásu, který je zaveden v samotném kulometu. Tak impozantní zásoba střeliva je dána jak vysokou kadencí kulometu, tak nutností soběstačnosti, kterou muselo družstvo držet po co nejdelší dobu boje. Vybavení doplňují dvě náhradní hlavně a samozřejmě brašna s nářadím, kterou nese střelec na opasku.
Zajímavostí jsou prvky pomáhající obtěžkaným granátníkům v přepravě munice. Prvním je Tragegurt 34, neboli nosný popruh na kterém můžete vidět bubnové zásobníky. Druhým jsou pak plátěné vaky, ve kterých nese zbývající dva muniční kaslíky poslední z granátníků.

Na výsledné profesionální fotografie se můžete těšit již brzy.

/Jürgen/